Wszechbiblia Slayers

Księga gości  Księga gości Lista dyskusyjna  Lista dyskusyjna Forum  Forum
Redakcja  
News  
Artykuły  
Konkursy
Intro
Manga
Anime
Powieści
Postacie
Magia
Opis świata
Chronologia
Slayers Fight
Gdzie kupić
Seiyuu
Fanfiki
Fanarty
Fanmanga
Audio
Galeria
Cosplay
Dodatki
Inne
Gry
Linki

Postacie

Bohaterowie Mazoku Rasy  
     
   

LON i hierarchia Mazoku


Mazoku (w RTL7 - Potwory) - a także wszyscy i wszystko inne w świecie Slayersów - podlegają Pani Koszmarów (LON - Lord of Nightmare). Dwa najpotężniejsze z zaklęć, Giga Slave i Laguna Blade, czerpią swą moc bezpośrednio od Niej.

Pani Koszmarów nie ma stałej formy, nie można przypisać jej konkretnego kształtu - przypomina amorficzną "lagunę" w stanie naturalnym i nienaruszonym. Skłonna jest jednak przyjmować różne postaci od czasu do czasu, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Podlegli Jej bezpośrednio są Panowie Czterech Domen: Chaotyczny Błękit (Chaotic Blue), Mroczna Gwiazda (Darkstar), Rubinowoślepi Shabranigdo (Ruby Eye) oraz Mgła Śmierci (Death Fog).

Mazoku tych wcale niełatwo unicestwić - Shabranigdo chociażby, mimo rozpłatania go na siedem części, nadal żył, będąc jedynie uśpionym. Jeden z tych siedmiu fragmentów został zaklęty w oczach Czerwonego Kapłana Rezo przez Cephieda, Króla Bogów. Inny kawałek wskrzeszony został przez Demoniego Lorda Północy, ale uległ Smokowi, Dzierżycielowi Wody (RTL7 - Wodny Smok). Gdzie są pozostałe elementy Shabranigdo - nie wiadomo.

W serii skupiono się głównie na sługach Shabranigdo, bezpośrednio mu podległym pięciorgu. Są to: Delfin Głębin (Deep Sea Dolphin), Dynast Grauscherra, Nadbestia Zellas Metallium (Higher Beast Zellas), Gaav - Smok Chaosu oraz Phibrisio, Pan Piekieł (Hellmaster Phibrisio). By jeszcze bardziej zagmatwać hierarchię mrocznej strony, każdy z nich ma z reguły przy boku Generała do działań militarnych, oraz Kapłana. W przypadku Zellas Metallium, Xelloss pełni obie te funkcje. Niewiele wiadomo o Delfinie Głębin, rezydującym w Demonim Morzu, ani o Dynaście Grauscherra, mieszkańcu Bieguna Północnego.

Niejasne są także dążenia Zelass Metallium - w serii reprezentowana jest właściwie tylko przez Xellossa i praktycznie nie widzimy jej wcale. Zamieszkuje ona Wyspę Wilczej Hordy. Gaav, Smok Chaosu, gra z kolei dość ważną rolę w całej historii. Co najmniej jedno zaklęcie, Gaav Flare, czerpie wyłącznie z jego mocy. Gaav odpowiedzialny jest także za powstanie Valgaava, pierwotnego wroga Liny w serii TRY. Phibrisio, Władca Piekieł, pragnął zawsze jak największej władzy nad całym światem, a w końcu jego kompletnej zagłady. Niewiele dzieliło go od spełnienia swych marzeń w serii NEXT. Jego domem jest Pustynia Destrukcji, a on sam przyjmuje kształt małego chłopca.

***Jeśli chodzi o tytulaturę Bogów i Mazoku: Bogowie mogą mieć przypisane tytuły Króla lub Władcy, a Mazoku - Pana bądź Lorda. To tylko taki mój osobisty wybieg, jak odróżnić od razu "dobrych" od "złych".***
   

Lord of Nightmares


   
 

Lord of Nightmares

   

Dark Lords - "Ma-ou"


   
 

Ruby- Eye Shabranighdo

   
 

Dark Star

   
 

Death Fog

   
 

Chaotic Blue

   

Lordowie MAzoku


   
 

Mei- ou Phibrizo (Hell Master)

   
 

Maryu- ou Garv (Chaos Dragon Gaav)

   
 

Juu- ou Xellas Metallium (Greater Beast Xellass Metallium)

   
 

Ha- ou Grausherra (Dynast Grausherra)

   
 

Kai- ou Dolphin (Deep Sea Dolphin)

   

hierarchia Mazoku
LORD OF NIGHTMARES

Dark Lords - "Ma- ou"


Ruby- Eye
Shabranighdo
Dark Star Death Fog Chaotic Blue


Mazoku - Lordowie


Mei- ou
Phibrizo

Maryu- ou
Garv

Juu- ou Xellas
Metallium

Ha- ou
Grausherra

Kai- ou
Dolphin


Generałowie i kapłani


?

Rashart
Raltark

Xellos

Sherra
Grau
Grou

?


Mazoku Średniej Klasy

np. Seygram, Kanjel, Mazenda, Zorom...


Potwory

Mosiężne Demony, Pomniejsze Demony (pół astralne, poł fizyczne)

   
  Kopiowanie materiałów ze strony bez wiedzy i zgody autorów zabronione!
Strona http://slayers.wszechbiblia.net jest częścią portalu Wszechbiblia.NET
© 2000 - 2010 Wszechbiblia Slayers & Wszechbiblia.NET

Strona wygenerowana w: 0.96563500 1276794048
Slayers Copyright (c) 1989- 2010 Hajime Kanzaka / Rui Araizumi /
Kadokawa Shoten / TV TOKYO / SOFTX / Marubeni
 

Valid XHTML 1.0 Strict    Valid CSS!