Wszechbiblia Slayers

Księga gości  Księga gości Lista dyskusyjna  Lista dyskusyjna Forum  Forum
Redakcja  
News  
Artykuły  
Konkursy
Intro
Manga
Anime
Powieści
Postacie
Magia
Opis świata
Chronologia
Slayers Fight
Gdzie kupić
Seiyuu
Fanfiki
Fanarty
Fanmanga
Audio
Galeria
Cosplay
Dodatki
Inne
Gry
Linki

Postacie

Bohaterowie Mazoku Rasy  
     
   
Bogowie, mazoku... rasy

Ludzie

Tu nie potrzeba zbyt wielu wyjaśnień. Główną różnicą między ludźmi tego świata a mieszkańcami świata Slayersów jest umiejętność korzystania z Magii.

Tam każdy jest w stanie skutecznie jej używać - oczywiście, jak i u nas w wielu sprawach, efekty zależne są od indywidualnych predyspozycji - w tym wypadku od pojemności magicznej.

Same zrozumienie teorii kryjącej się za zaklęciem nie wystarcza do jego rzucenia, ale jeśli chodzi o czary niskiego poziomu, do użycia ich potrzebne jest jedynie zapamiętanie inwokacji. Ludzie mogą posiadać także inne talenty - Telepatię, Jasnowidzenie czy Poskramianie Bestii.
   

Elfowie i Duszki

Przedstawiciele tych ras wykazują się zazwyczaj większą od ludzkiej inteligencją, szerszymi umiejętnościami i znacznie dłuższym życiem.

Ludziom ukazują się bardzo rzadko, z prostej przyczyny - w przeprowadzanych niegdyś przez ludzi eksperymentach z magią byli obiektami doświadczalnymi. W wyniku takich badań wyginęło całkowicie wiele ras, nic więc dziwnego, że pozostałe wybrały życie z dala od człowieka.

Nawet sama Lina spotkała dotąd tylko troje Elfów i Nylphę. Widziała także Duszki, o których mówi się, że są duszami Elfów.

Ludzie wiodący przeciętne życie mają bardzo małe szanse na spotkanie z przedstawicielem któregokolwiek z tych gatunków.
   

Demi-ludzie i Potwory

Demi-ludzi od zwykłych śmiertelników odróżnia budowa fizyczna. Najbardziej znanymi formami przybieranymi przez demi-lud są Bestiowcy, Trole i Gobliny. Bestiowcy często służą ludziom jako 'kły do wynajęcia'. Potwory to stworzenia różnorakich kształtów - począwszy od Galaret, na Wampirach kończąc - ale co do jednego nie można mieć wątpliwości - wobec ludzi Potwory mają tylko i wyłącznie złe zamiary.
   
 Smoki

Najsilniejsza z ras zaraz po Mazoku. Ras smoczych jest wiele: na szczycie gatunków stoją Smoki Złociste, zwane także Smoczymi Królami - mogą posługiwać się niezwykle potężną magią i są bardzo inteligentne.

Po nich następują Smoki Dimos, prawdopodobnie najpotężniejsze pod względem siły fizycznej - zamieszkują tylko i wyłącznie Góry Kataart.

Zaraz za nimi stoją Białe Smoki, niezbyt silne, ale nadal stanowiące poważne zagrożenie dla przeciętnego śmiertelnika, posiadające także umiejętność mówienia ludzkim językiem.

Idąc w dół, mamy Smoki Plazmowe, Węże Głębinowe, Szpilaste i Kolczyste i jeszcze wiele, wiele innych. Jak to ujął Gourry: 'To po prostu duże jaszczurki.'

Smoki posługujące się ludzką mową są z reguły łagodne i nie atakują nieprowokowane.

Co do niższych rangą smoków - tu nie można być pewnym. Niektóre atakują od razu po nawiązaniu kontaktu wzrokowego. Takie smoki nie potrafią rzucać czarów i przypominają raczej zwykłe, choć nieprzeciętnie silne, zwierzęta.

Większość smoków nie ma nic przeciwko ludziom (niższe rangą postrzegają ich jedynie jako kolejne źródło pożywienia), ale też nie zawiera z nimi paktów ani niczego w tym stylu - są wobec ludzi neutralne.
   

Zwierzęta i rośliny

Właściwie takie, jak i w naszym świecie - chociaż rzadko, ale zawsze, napotkać możemy bardzo niebezpieczne rośliny. Inną różnicą jest to, że czasem niektórzy ludzie mogą być w pewnym sensie 'związani' z jakimiś zwierzętami.

Poskramiacze Bestii zmuszają zwierzęta do posłuszeństwa siłą - ludzie ze 'związkami' mogą prosić stworzenia o przysługę czy pomoc bez stosowania się do przemocy czy perswazji.

Już Naga jest tu doskonałym przykładem - 'związana' jest z meduzami i ogórkami morskimi - może nie czerpie z tego szczególnych korzyści, takich jak ze związku z wilkami czy ptakami, ale zawsze jest to jakiś talent do wpisania na listę jej nielicznych uzdolnień...
   
Bogowie

Jedynymi Bogami świata Slayers są Płomienny Smok Cephied i jego rozrzucone fragmenty, czyli cztery Smoki, Dzierżyciele kolejno Ziemi, Ognia, Wody i Powietrza. Czczeni są oni w swoich licznych świątyniach i ołtarzach.

W rzeczywistości jednak współcześnie jedynymi przejawami obecności Bogów na tym świecie są wiedza Smoka, Dzierżyciela Wody (w RTL7 - Wodny Smok) w formie Wszechbiblii (Clair Bible) oraz dusza Płomiennego Smoka, rezydująca w siostrze Liny, Lunie.

Mówiąc krótko - Bogowie nie mają wielkiego znaczenia dla przeciętnego zjadacza chleba.
   
 Mazoku

Bestie Ciemności narodzone z Rubinowoślepiego Shabranigdo (w RTL7 - Rubinowooki), Lorda Demonów tego świata. Rasa zupełnie odmienna zarówno od ludzkiej, jak i każdej innej. Przewyższają wszelkie stworzenia mocą magii, a począwszy od tego, w jaki sposób przychodzą na ten świat, poprzez to, w jaki sposób myślą i czym się odżywiają, różnią się od nas zupełnie.

Nie dajcie się zwieść wyglądowi i zachowaniu Xellossa - jest w pełni Mazoku (w RTL7 - Potwór), a wszelkie ciastka i lody, którymi się tak chętnie delektuje, najpewniej nie są w ogóle przezeń trawione.

   

hierarchia


 

Rys: Diagram ze Slayers TRY Collection #2, strona 78

   
  Kopiowanie materiałów ze strony bez wiedzy i zgody autorów zabronione!
Strona http://slayers.wszechbiblia.net jest częścią portalu Wszechbiblia.NET
© 2000 - 2010 Wszechbiblia Slayers & Wszechbiblia.NET

Strona wygenerowana w: 0.39315900 1276793752
Slayers Copyright (c) 1989- 2010 Hajime Kanzaka / Rui Araizumi /
Kadokawa Shoten / TV TOKYO / SOFTX / Marubeni
 

Valid XHTML 1.0 Strict    Valid CSS!