Wszechbiblia Slayers

Księga gości  Księga gości Lista dyskusyjna  Lista dyskusyjna Forum  Forum
Redakcja  
News  
Artykuły  
Konkursy
Intro
Manga
Anime
Powieści
Postacie
Magia
Opis świata
Chronologia
Slayers Fight
Gdzie kupić
Seiyuu
Fanfiki
Fanarty
Fanmanga
Audio
Galeria
Cosplay
Dodatki
Inne
Gry
Linki
Chronologia
              
     
   
Bitwa między Cephiedem i Shabranigdo

Wieki temu, jeszcze zanim stworzone zostały Filary, rozpoczęła się bitwa między Płomiennym Smokiem Cephiedem a Rubinowoślepim Shabranigdo. Nikt nie wie, przez jaki czas siły te ścierały się ze sobą, ale znanym faktem jest, że pewne rozstrzygnięcie osiągnęły jakieś 5000 lat temu. Ciało Rubinowoślepiego zostało rozdzielone na siedem fragmentów, które zapieczętowano na wieki. Płomienny Smok, wyczerpany do granic, zatonął w Morzu Chaosu. Shabranigdo nie został doszczętnie zniszczony, podobnie jak Płomienny Smok, który zostawił na świecie cztery fragmenty siebie - Smoki, Dzierżyciele kolejno Ziemi, Wody, Ognia i Powietrza, których zadaniem była obrona Filara przed Rubinowoślepim. Innymi słowy, bitwa nie znalazła ostatecznego rozwiązania.

   
Kouma-sensou...

Bitwa Zmartwychwstania Króla Demonów - Wojna między Smokiem, Dzierżycielem Wody a Demonim Królem Północy rozgorzała z inicjatywy Phibrisio około 1000 lat temu. W pierwotnej fazie walki Mazoku atakowali Smoki zamieszkujące Smoczą Grań - w tym samym czasie zwiększyła się także częstotliwość napaści ze strony Demonów, co wskazywałoby na niechęć Phibrisio do bezpośredniego, natychmiastowego natarcia na Smoka, Dzierżyciela Wody. Akcje te miały doprowadzić najpierw do przebudzenia Rubinowoślepiego, zapieczętowanego w przedstawicielach rasy ludzkiej. Plan ten okazał się skuteczny - wskrzeszony został jeden z siedmiu fragmentów Shabranigdo - Demoni Król Północy, który to podjął walkę ze Smokiem, Dzierżycielem Wody. Mazoku udało się podczas tej wojny stworzyć pole siłowe więżące Bogów poprzez umiejscowienie Phibrisio, Władcy Piekieł, Delfina Głębin, Nadbestię Zellas Metallium i Dynasta Grauscherrę odpowiednio na północnym, wschodnim, południowym i zachodnim skrawku Gór Kataart, gdzie pierwotnie rezydował Smok, Dzierżyciel Wody. To osłabiło znacznie Smoka, Dzierżyciela Wody. Demoni Król Północy użył wtedy Smoka Chaosu jako medium i udało mu się zrównać ze sobą siły jednej czwartej Płomiennego Smoka i jednej siódmej Rubinowoślepiego. W rezultacie, Smok, Dzierżyciel Wody poniósł klęskę, ale Demoni Król Północy stał się niezdolny do opuszczenia Gór Kataart. Ta niesamowita wojna wciągnęła do walki ludzi, Elfów, Smoki i Mazoku. W jej rezultacie moc Bogów, jedna z niewielu sił zdolnych przeciwstawić się Mazoku, została bezpowrotnie utracona.

   
Historia w datach.

 X lat temu
Rubinowoślepi Shabranigdo i Płomienny Smok Cephied walczą o kontrolę nad światem.

 Około 5000 lat temu
Rubinowoślepi zostaje podzielony na siedem fragmentów i zapieczętowany. Płomienny Smok tonie w Morzu Chaosu, zostawiając po sobie cztery części samego siebie.

 Około 1000 lat temu
Phibrisio, Władca Piekieł inicjuje Bitwę Zmartwychwstania Króla Demonów Północy. W wyniku tego przebudzony zostaje jeden z elementów Shabranigdo. Demoni Król Północy razem ze swoją armią Mazoku przeprowadza w Górach Kataart starcia ze Smokiem, Dzierżycielem Wody i zwycięża, traci jednak możność opuszczenia pola bitwy.

 120 lat temu
Magiczna Bestia, Zannafar, pojawia się w Sairaagu, ale pokonana zostaje przez bohatera za pomocą Miecza Światła.

 20 lat temu
Dirus II, władca królestwa Dirus atakuje w bezpośrednim starciu Demoniego Króla Północy. Armia agresora zostaje wybita do cna, a on sam ulega straszliwej klątwie Raugnut Rusyavuna.

   
Słynni ludzie w historii świata.

 Mag Shazaard Lugandi
Zwany wśród magów 'Wielkim'. Prawie połowa cennych magicznych artefaktów tego świata została stworzona właśnie przez niego.

 Mag Luo Glaon
Jeden z Pięciu Wielkich Mędrców. Poświęcił swe życie poznaniu arkanów Białej Magii.

 Mag Rei Magnus
Legendarny mag, który jest twórcą potężnych czarów, takich jak Dragon Slave czy Blast Bomb.

 Czerwony Kapłan Rezo
Jeden z Pięciu Wielkich Mędrców. Nie służył konkretnemu królestwu, podróżował po świecie niosąc pomoc potrzebującym. Odrodzenie się Shabranigdo przyczyniło się do upadku wielkiego Rezo.

   
  Kopiowanie materiałów ze strony bez wiedzy i zgody autorów zabronione!
Strona http://slayers.wszechbiblia.net jest częścią portalu Wszechbiblia.NET
© 2000 - 2011 Wszechbiblia Slayers & Wszechbiblia.NET

Strona wygenerowana w: 0.99074500 1315373592
Slayers Copyright (c) 1989- 2011 Hajime Kanzaka / Rui Araizumi /
Kadokawa Shoten / TV TOKYO / SOFTX / Marubeni
 

Valid XHTML 1.0 Strict    Valid CSS!