Wszechbiblia Slayers

Księga gości  Księga gości Lista dyskusyjna  Lista dyskusyjna Forum  Forum
Redakcja  
News  
Artykuły  
Konkursy
Intro
Manga
Anime
Powieści
Postacie
Magia
Opis świata
Chronologia
Slayers Fight
Gdzie kupić
Seiyuu
Fanfiki
Fanarty
Fanmanga
Audio
Galeria
Cosplay
Dodatki
Inne
Gry
Linki

Intro

              
   

Wprowadzenie


...czyli skąd się wzięło cudo zwane Slayers i co ma do zaoferowania przeciętnemu fanowi? Na ile lat datujesz Slayers?

Hmmm... przyglądasz się kresce... sprytnie wyszukujesz datę zrobienia pierwszej serii TV - 1995... na 16 lat? Nieźle, drogi czytelniku, ale przykro mi to stwierdzić - pomyłka! W rzeczywistości fenomen Slayers rozpoczął się w 1989 roku, czyli 22 lat temu! Jak to...?
   

Co, gdzie i kiedy...Hajime Kanzaka

Rui AraizumiSlayers jest jedną z nielicznych serii, która rozpoczęła swój żywot od klasycznych, dobrych powieści - najnormalniejszych książek fantasy. Pisał je od 1989 roku - i do dziś pisze - Hajime Kanzaka. Od pierwszych tomów ilustruje je Rui Araizumi - który od 1989 roku zdążył przejść kilkukrotnie korzystną ewolucję stylu - co możecie zobaczyć na ilustracjach poniżej).

Pierwsza manga (na podstawie scenariusza Hajime Kanzaki - manga na podstawie opowiadania!) autorstwa Rui Araizumi powstała w 1995 roku i miała postać zbioru krótkich, niezależnych od siebie zabawnych historyjek z Liną i Gourrym w rolach głównych - historyjki te nie miały nic wspólnego z tym, co oglądać możemy w anime.

W tym samym roku światło dzienne ujrzała pierwsza seria TV (drugą - Next i trzecią - Try wyemitowano odpowiednio w 1996 i 1997 roku). Serie TV tworzone były już na podstawie powieści Hajime Kanzaki i historia, którą śledzimy w anime pokrywa się z tym, co możemy przeczytać w kilku pierwszych książkach. (Swoją drogą Kanzaka dostarczył jak dotąd tyle materiału, że na ich podstawie dałoby się nakręcić kolejne dziesięć serii!).

Równolegle do serii TV tworzone były filmy kinowe i serie OAV, ale o tym później. Powstała też prawdziwa manga (tzn. z akcją pokrywającą się z akcja anime) - rysowana przez Shoko Yoshinakę (na dzień dzisiejszy 7 tomów). Jest to jeden z nielicznych przykładów mangi powstałej na podstawie anime - z reguły sytuacja jest odwrotna (na podstawie mangi tworzy się anime). Są też liczne artbooki - np. Dra-Mata, Slayers DX czy Dragon Magazine Special.
   
  Kopiowanie materiałów ze strony bez wiedzy i zgody autorów zabronione!
Strona http://slayers.wszechbiblia.net jest częścią portalu Wszechbiblia.NET
© 2000 - 2011 Wszechbiblia Slayers & Wszechbiblia.NET

Strona wygenerowana w: 0.34462100 1315372281
Slayers Copyright (c) 1989- 2011 Hajime Kanzaka / Rui Araizumi /
Kadokawa Shoten / TV TOKYO / SOFTX / Marubeni
 

Valid XHTML 1.0 Strict    Valid CSS!