Wszechbiblia Slayers

Księga gości  Księga gości Lista dyskusyjna  Lista dyskusyjna Forum  Forum
Redakcja  
News  
Artykuły  
Konkursy
Intro
Manga
Anime
Powieści
Postacie
Magia
Opis świata
Chronologia
Slayers Fight
Gdzie kupić
Seiyuu
Fanfiki
Fanarty
Fanmanga
Audio
Galeria
Cosplay
Dodatki
Inne
Gry
Linki

Intro

   «««                  
     
   
Bliższe spojrzenie na mangę Shoko Yoshinaki... (seria 2)

Shoko Yoshinaka podjęła się stworzenia wraz z Hajime Kanzaką mangi na podstawie serii TV. Nakładem Kadokawy wydano 8 tomów pod wspólnym tytułem Slayers: Yami no Densetsu (właściwie 7, bo tom 4 odbiega od serii, ale o tym za chwilkę). Kreska Shoko Yoshinaki z tomu na tom jest coraz lepsza - pierwsza połowa pierwszego tomu załamuje niską jakością, druga połowa pociesza, drugi tom już kopie, a co dopiero trzeci i czwarty... Każdy tom ma ok. 170 stron i 4 strony w kolorze (wyjątkiem jest tom 4)... Strony otwierające każdy rozdział to małe arcydzieła. – postaram się je opisać. W Galerii znajdują się jedynie skany tylnych stron okładek i jednej strony otwierającej rozdział. Manga ta została też wydana nakładem Carlsen Comics w Niemczech właśnie, pod tytułem Slayers: Legende der Dunkelheit. Schnapp sie dir!
   
   
 


 Tom 1:
Pierwsze wydanie: 1 Września 1995
Wydawca: Kadokawa Comics Dragon Jr.
Numer: ISBN4-04-712108-8
Cena: 560 ¥
Stron: 172, 4 w kolorze.

Dostępny jest w dwóch wersjach, które różnią się jedynie okładkami. Cztery pierwsze strony są w kolorze. Zawiera 5 rozdziałów - w pierwszym Lina spotyka Gourry'ego i rozgramia bandę Smoczych Kłów; w drugim - nasza wesoła parka wykonuje podejrzaną robotę ochroniarską; w trzecim - Lina wydziera bandytom cenny artefakt (ale jak znamy życie, to...); w czwartym - ma oko na cenny manuskrypt (a znamy życie? ^); w piątym - napotyka tajemniczego dziadka z tajemniczym smokiem... Co warto zobaczyć? Linę w fartuszku (!), Linę blokującą moc złowrogiej kuli (piękne i pełne ekspresji ujęcia). Obłędne strony otwierające rozdziały - m.in. bitwa Liny i Gourry'ego na noże i widelce.
   
   
   Tom 2:
Pierwsze wydanie: 1 Kwiecień 1996
Wydawca: Kadokawa Comics Dragon Jr.
Numer: ISBN4-04-712118-5
Cena: 560 ¥
Stron: 164, 4 w kolorze.

Zawiera 6 rozdziałów - w pierwszym Lina dostaje zlecenie zdobycia tajemniczej tabliczki; w drugim - w ciemnej uliczce spotykamy Zela! Odbywa się pojedynek na miecze między Gourrym a Zelem, w ruch idzie Miecz Światła. Czy jest w stanie zranić chimerę? Trzeci rozdział: Lina usiłuje wykraść miecz Gourry'emu. Pojawia się Dilgear. Kamień Filozoficzny wpada w ręce Liny (już teraz - inaczej, niż w serii) i korzysta ona z jego mocy. Rozdział czwarty - naszą dwójkę atakuje Noonsa - człowiek-ryba. Smacznego... Rozdział piąty - nareszcie starcie z samym Zelgadissem! (Gourry: Zegrudis? Lina: Nie, Zerdigas! Zel: ZELGADISS! Lina: A nie mówiłam? ) Lina porwana... prawie. Ratuje ją Rezo! Rozdział szósty: Lina traci magię (z wiadomej przyczyny...) Kolejny atak Zela, tym razem zakończony powodzeniem. Lina porwana, Gourry spada w przepaść... Co warto zobaczyć? Jeszcze lepsze strony otwierające rozdziały: Lina leżąca na prześcieradle; Lina w piżamce przy łóżku, w którym śpi Gourry; Gourry w piżamie oparty o ścianę; Lina z książką przy łóżku Gourry'ego, Lina niesiona przez Gourry'ego na rękach.
   
   
   Tom 3:
Pierwsze wydanie: 1 Lipiec 1996
Wydawca: Kadokawa Comics Dragon Jr.
Numer: ISBN4-04-712120-7
Cena: 560 ¥
Stron: 164, 4 w kolorze.

Wydany w lipcu 1996 (szybko!), ma 5 rozdziałów. Pierwszy - po prostu uwięzienie Liny... wiadomo, o co chodzi . Gdzie ukryła Kamień? Ucieka ona z Zelgadissem. Drugi - rozmowa Liny i Zela, atak ze strony Dilgeara. Na pomoc przybywa Gourry (UWAGA! Przez cały rozdział Zel nie ma na sobie koszuli! Rozdział zaczyna się od sceny, w której Zel się kąpie. Konieczność dla fanek mokrej, rozebranej chimery... ) Trzeci - walka Gourry vs Mazoku. Lina pożycza Miecz Światła i zabija potwora. Razem z Zelem korzysta z mocy Kamienia (który zaszyła wcześniej w portkach Gourry'ego ) i rozgramia Dilgeara. Ukazuje się widmo Rezo... Czwarty - cała ferajna wspólnie ustala sposób walki z Rezo. Pojawia sie w końcu i sam Czerwony Kapłan i zaczyna sterować Zelem. Gourry walczy z rozszalałą chimerą. Rezo połyka Kamień Filozoficzny i otwierają się jego oczy. Wiadomo, czym to się kończy... Rozdział piąty - nie inaczej! Lina rzuca Giga Slave na Miecz Światła i pokonuje Shabranigdo. Zelgadiss odłącza się od Liny i Gourry'ego. Podróż trwa dalej... Co warto zobaczyć: oczywiście strony otwierające rozdziały: Zel zdejmujący koszulę, spętana Lina (w Galerii), ogólnie dużo Zela i oczywiście Zel w kąpieli. Coś jeszcze?
   
   
   Tom 4:
Pierwsze wydanie: 1 Kwiecień 1997
Wydawca: Kadokawa Comics Dragon Jr.
Numer: ISBN4-04-712132-0
Cena: 560 ¥
Stron: 120, 6 w kolorze + rozkładówka

Tom wyjatkowy, bo stanowiący odskocznię dla akcji. Tytuł tomu to "Return" - opisuje akcję z filmu kinowego Return! Mamy więc tylko Linę i Nagę... Wydany w kwietniu 1997, ma 118 stron, z czego aż 6 w kolorze. Dodatkowo na samym początku jest jeszcze jedna rozkładana strona ("rozkładówka? ") z leżącymi Liną i Nagą (różowe tło!). Całość dość dokładnie opowiada tą samą historię, co film, ale zawiera dodatkową historię - "co było dalej"... Co warto zobaczyć? Nagę, rzecz jasna...
   
   
   Tom 5:
Pierwsze wydanie: 1 Lipiec 1997
Wydawca: Kadokawa Comics Dragon Jr.
Numer: ISBN4-04-712135-5
Cena: 560 ¥
Stron: 172, 4 w kolorze.

Wydany w lipcu 1997. Zawiera aż siedem rozdziałów i opisuje całą historię od pokonania Shabranigdo do pokonania Copy Rezo (czyli druga połowa pierwszej serii w jednym tomie! Na pierwszą połowę trzeba było 3 tomów!) Pierwszy rozdział - Gourry bierze udział w konkursie! Rozdział drugi - na scenę wkracza Amelia! Z własciwym sobie dynamizmem... Z opresji ratują ją Lina i Gourry, Amelia z wdzięczności przyłącza się do nich (co za nagroda!). Pokazuje im też list gończy z podobiznami Liny, Zela i Gourry'ego... Rozdział trzeci - kolejne popisy Amelii. Pojawia się Rahanimu, kolejny człowiek-ryba. Gourry znajduje w krzakach (a co on tam robił? ) ranną Sylpheel. Rozdział czwarty - umizgi Sylpheel; pojawia się Copy Rezo. Rozdział piąty - horda Mazoku atakuje! Święty miecz rozgramia je wszystkie, Copy Rezo wkracza sam do akcji... Rozdział szósty - nie jest łatwo... Copy Rezo porządnie poturbował całą grupkę... Rozdział siódmy - zmasowany atak i przyszpilenie Świętym Mieczem do Flagoona ostatecznie pokonuje Rezo. Podróż trwa dalej... Co warto zobaczyć? Znowu super rysunki otwierające rozdziały, śpiąca słodko Lina, trochę akcji Zela i dużo Amelii.
   
   
   Tom 6:
Pierwsze wydanie: 1 Sierpień 1998
Wydawca: Kadokawa Comics Dragon Jr.
Numer: ISBN4-04-712166-5
Cena: 560 ¥
Stron: 162, 2 w kolorze.

Sześć rozdziałów. Wydany w sierpniu 1998 roku. Opisuje historię serii Next. Pierwszy rozdział - cała ferajna w kąpieli... tajemniczy podglądacz - niedźwiedź okazuje się być tatusiem Amelii, Philem... (UWAGA! W tym rozdziale wszyscy latają w skąpych ręczniczkach...) Rozdział drugi - pojawia się Kanzel i Mazenda... więcej na razie nie powiem, to byłby spoiler...
   
   
   Tom 7:
Pierwsze wydanie: 1 Grudnia 2000
Wydawca: Kadokawa Comics Dragon Jr.
Numer: ISBN4-04-712250-5
Cena: 560 ¥
Stron: 180, 4w kolorze.

Niestety, nie posiadam... dalej kontynuuję historię Nexta.
   
   
   Tom 8:
Pierwsze wydanie: 1 Wrzesień 2001
Wydawca: Kadokawa Comics Dragon Jr.
Numer: ISBN4-04-712276-9
Cena: 560 ¥
Stron: 186, 2 w kolorze.

Niestety, tego też nie posiadam....
   
  Kopiowanie materiałów ze strony bez wiedzy i zgody autorów zabronione!
Strona http://slayers.wszechbiblia.net jest częścią portalu Wszechbiblia.NET
© 2000 - 2010 Wszechbiblia Slayers & Wszechbiblia.NET

Strona wygenerowana w: 0.35174400 1276789187
Slayers Copyright (c) 1989- 2010 Hajime Kanzaka / Rui Araizumi /
Kadokawa Shoten / TV TOKYO / SOFTX / Marubeni
 

Valid XHTML 1.0 Strict    Valid CSS!