Wszechbiblia Slayers

Księga gości  Księga gości Lista dyskusyjna  Lista dyskusyjna Forum  Forum
Redakcja  
News  
Artykuły  
Konkursy
Intro
Manga
Anime
Powieści
Postacie
Magia
Opis świata
Chronologia
Slayers Fight
Gdzie kupić
Seiyuu
Fanfiki
Fanarty
Fanmanga
Audio
Galeria
Cosplay
Dodatki
Inne
Gry
Linki
Magia
   «««                  
     
   
Czarna Magia - klątwy
 Gaia Graze
(gaia gureizu)
[Spojrzenie Gai]
Kategoria: Czarna Klątwa

Zaklęcie przyzywające Mosiężnego Demona. Na ziemi kreuje się magiczny krąg, w którym pojawia się Demon. Jest on posłuszny osobie, która go wezwała, a zniszczony może zostać tylko poprzez zaklęcia Szamanizmu (te wpływające na Astral), Białej (te ofensywne) i Czarnej Magii.

   
 Necro Vuu
(nekuro vuudo)
[Zew Nekromanty]
Kategoria: Czarna Klątwa

Zaklęcie tworzące wskrzeszeńców takich jak szkieletony czy zombie, zmuszając słabe duchy i duszki do przejmowania ciał poległych. Wskrzeszeńcy słuchają poleceń maga, ale są w stanie zrozumieć tylko proste nakazy. Kiedy czar ten zostanie rzucony przez maga wysokiego poziomu, stworzone zombie mogą nawet znać się na żartach.

   
 Raugnut Rusyavuna
(raugunuto rushavuna)
Kategoria: Czarna Klątwa


Ta potężna klątwa może zostać urzeczywistniona tylko przez w pełni Mazoku. Każde żywe stworzenie przeklęte Raugnut Rusyavuną zamienia się w przerażającą, nieśmiertelną kulę ciała ze zdolnością do wiecznej regeneracji. Pasma mięsa wypełzają niczym węże spod skóry ofiary, a potem wgryzają się w nią z powrotem - ten cykl nie ma końca i sprawia, że ofiara cierpi przez całą wieczność. Legenda głosi, że Upadły Bohater, Król Dirus Drugi rzucił wyzwanie Mazoku i z bitwy wrócił jako taka właśnie kula mięsa. Nie ma innego sposobu na zdjęcie klątwy jak tylko zgładzenie Mazoku, który przeklął ofiarę.

   
 Vun Ga Ruim
(vun ga ruim)
Kategoria: Czarna Klątwa


Zaklęcie przyzywające "Czarne Bestie", bestie niskiego poziomu zamieszkujące Astral. Czarne Bestie rzucają się na ofiarę i wysysają jej energię mentalną. Bestii pozbyć się można za pomocą Czarnej i Białej Magii, a także ofensywnych zaklęć Szamanizmu atakujących Astral.

   
 Zelas Gort
(zerasu gooto)
[Zew Zelas]
Kategoria: Czarna Klątwa

Zaklęcie to stworzono do przywoływania... meduz. Ktoś, kto topi się w morzu, może rzucić to zaklęcie i zostać uratowanym przez ławicę meduz - innego zastosowania dla tego czaru nie znaleziono. (chociaż meduzy smakują całkiem-całkiem po zamarynowaniu...podobno) W nowelach czar ten może rzucić tylko Naga ze względu na jej szczególną "więź" z meduzami, ale w anime Lina i inni sprawnie posługują się tym zaklęciem.

   
  Kopiowanie materiałów ze strony bez wiedzy i zgody autorów zabronione!
Strona http://slayers.wszechbiblia.net jest częścią portalu Wszechbiblia.NET
© 2000 - 2010 Wszechbiblia Slayers & Wszechbiblia.NET

Strona wygenerowana w: 0.85175900 1276777275
Slayers Copyright (c) 1989- 2010 Hajime Kanzaka / Rui Araizumi /
Kadokawa Shoten / TV TOKYO / SOFTX / Marubeni
 

Valid XHTML 1.0 Strict    Valid CSS!