Wszechbiblia Slayers

Księga gości  Księga gości Lista dyskusyjna  Lista dyskusyjna Forum  Forum
Redakcja  
News  
Artykuły  
Konkursy
Intro
Manga
Anime
Powieści
Postacie
Magia
Opis świata
Chronologia
Slayers Fight
Gdzie kupić
Seiyuu
Fanfiki
Fanarty
Fanmanga
Audio
Galeria
Cosplay
Dodatki
Inne
Gry
Linki
News
              
     
   

Archiwum


 


 
Powrót forum i nowe fanfiki.

2003-03-25 12:00:00

Hej! Jak już pewnie widzicie, nasze forum dyskusyjne zostało przywrócone do pełnej funkcjonalnośći. Poza tym zostało dodane 25 nowych rozdziałów fanfików... zapraszamy do ich lektury.

 
Slayers Manga już w czerwcu!

2003-03-10 12:00:00

Na stronach JFP pojawił się zaktualizowany plan wydawniczy. I jak najbardziej wsród wymienionych tam pozycji znalazły się też i Slayersy. A oto daty wydania pierwszych trzech tomów.

Slayers #1 - 23.06.2003
Slayers #2 - 18.08.2003
Slayers #3 - 13.10.2003

Serdecznie też zapraszam Wszystkich na nasza liste dyskusyjną, na której można porozmawiać o Slayersach, ale także od teraz można tam spotkać.. niespodzianka! - pana Rafała Rzepkę - tłumacza z JPF zajmującego się właśnie translacją mangi Slayers!


 
Wszechbiblia znów wraca do życia!

2003-03-05 12:00:00

Hej hej! Pewnie stęskniliście się za nowymi aktualizacjami, prawda? Wiemy, wiemy, brakowało Wam nas. :) Zapewne jesteście ciekawi, cóż to się stało, że na taki długi czas Wszechbilia zamarła. Niestety, była to tak zwana złośliwość rzeczy martwych, która dosięgła nasz główny redakcyjny komputer - bez którego tak naprawdę ani rusz. Stracił on dysk twardy (a z nim odeszła w niepamięć masa nowych rzeczy, artykułów i innych materiałów przeznaczonych na stronę), to na dodatek jakiś czas potem także i jego monitor odmówił współpracy, nie wyświetlając jednego z trzech kolorów. Jak się okazało w serwisie, była to awaria nieodwracalna... a tym samym monitor nie nadawał się na nic więcej niż na niewygodny przycisk do papieru. Buuu... A bez monitora, jak wiadomo, nic nie widać... bo niby jak... A jako że redakcyjne fundusze są mizerne, o zakupie nowego można sobie było tylko pomarzyć - stąd taka długa przerwa. Aktualnie udało się pożyczyć malutki 14-calowy monitor (poprzednio pożyczony był malutki 10-calowy i do tego czarno-biały, więc o żadnej pracy z grafiką i stroną nie było mowy, bo małe to to i koloru ni ma), dzięki czemu można było tchnąć w stronę znów trochę życia. Na pierwszy ogień poszło unowocześnienie strony - a zmiany już widać gołym okiem. Mamy nadzieję, że się Wam podoba nowy, ulepszony i - jak sądzę - bardziej przejrzysty wystrój. Oczywiście czekamy na naszym forum na Wasze opinie i komentarze, oraz propozycje co byście chcieli, by zostało dodane, polepszone. Z ciekawostek mogę nadmienić, iż dodany został bardzo zaawansowany mechanizm kompresji stron, dzięki czemu Wszechbiblia będzie się wczytywać od 30% do nawet 60% szybciej niż dotychczas! Prawie wszystkie działy są w tej chwili niedostępne.. ale to tylko przejściowe i na dniach systematycznie znów będą uaktywniane.

 
WKW zakończenie... (Już w całości!)

2003-02-22 12:00:00

No nareszcie, prawda? Nadeszła pora na rozstrzygnięcie ostatniego z konkursów, a mianowicie na "Świąteczny fanfik". Prac było wiele, trzeba było je dokładnie przeczytać, niekiedy po dwa razy, by wyłowić z nich to, co najlepsze i porównać z innymi dla jak największego obiektywizmu. Potem była nie trwająca dość długo (gdyż zdania były bardzo zbliżone) narada redakcji nad przyznaniem zwycięskiego miejsca... które należy się... Princess Ameli za jej fanfik "Zelgadis Świętym Mikołajem". Gratulujemy!


 
WKW rozstrzygnięty!... (przynajmniej w 2/3)

2002-12-18 12:00:00

No i wreszcie to, na co wszyscy czekali z niecierpliwością... rozstrzygnięcie konkursu. Jak pamiętacie, były trzy różne konkurencje - niestety, konkurs na najlepszy fanfik świąteczny nie mógł zostać rozstrzygnięty na czas - fiki są bardzo duże objętościowo i jeszcze są czytane. Redakcja postanowiła przyznać w każdej kategorii jedno miejsce - gdyż prace były na poziomie podobnym i zależało nam w tym momencie na nagrodzeniu pracy wyróżniającej się i wybitnej - i co się okazało? W obu rozstrzygniętych dziś konkurencjach były po dwie prace, które odbiegały poziomem od pozostałych (co nie znaczy że innym poszło źle, po prostu były takie perełki, które aż prosiły się o nagrodzenie... zaś wśród pozostałych ciężko byłoby wyłonić kogoś, kto by do nich dołączył - żeby było sprawiedliwie, musiałoby być jeszcze kilka drugich miejsc...). Mamy więc po dwóch zwycięzców w kategorii "Fanart" i "Konkurs Wiedzy"... cała czwórka otrzyma te same nagrody - jakie? - zdradzimy to dopiero, kiedy je otrzymają, w końcu nie warto psuć im niespodzianki.
1. Fanart - jak wspomniałam, nie pozostało nam nic innego, jak nagrodzić dwóch artystów. Obie prace są po prostu świetne i nijak nie dało się wyłonić "tej jedynej". Mamy więc stylową, uroczą pracę, która dotarła do mnie tradycyjną drogą pocztową - autorką jest Hikari. Druga praca to dziełko niejakiej Dziuniex - żywe kolory i humor. Zwycięzcom gratulujemy talentu... i nagród też!
2. Konkurs Wiedzy - tu poziom był zróznicowany. Dużo było prac ze sporą ilością błędów, dużo też było takich z jednym tylko potknięciem. Zdecydowaliśmy się na nagrodzenie prac bezbłędnych - nie spodziewaliśmy się, że będą takie, mimo że wszystkie odpowiedzi można było uzyskać przeszukując stronę. Niektóre odpowiedzi były zaskakujące...np zamiast podania _długości_ najkrótszego utworu na płycie niektórzy podawali jej _tytuł_, inni zamiast nazwania miecza Zangulusa opisywali, jak działa... kłopoty sprawiła nawet odpowiedź na pytanie, ile żon miał Gourry :>... Mało kto wiedział, w jakie dni tygodnia emitowano Slayers w Japonii - wystarczyło skorzystać z kalendarza (do dostania w każdym Windowsie ;>). Raz te zamiast pięciu pierwszych słów inkantacji Dragon Slave po japońsku otrzymaliśmy całą inkantację po angielsku. Jednym słowem większość błędów wynikała z niedokładnego przeczytania pytań. Co do zwycięzców - to wyróżnić trzeba pracę Radosława P. z Brzegu - bezbłędna i tyle - oraz Arkadiusza P. z Gdyni (co ciekawe, była to pierwsza nadesłana praca - więc nie mówcie "pośpiech zły doradca" :>) - tu mogłam mieć wątpliwość do jednej maleńkiej rzeczy, ale rozwinął na tyle - zdawało się proste - pytanie o czary białej magii - że bez wahania należy mu się komplet punktów. Gratulacje!
To by było na tyle - czekajcie jeszcze na wyniki ostatniej konkurencji, i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach!

 
Czyżby jednak.. ?

2002-11-25 12:00:00

Na serwisie Wirtualny Wydawca pojawiła się dość ciekawa informacja, cytuję:
"W grudniu tego roku ukaże się kolekcjonerskie wydanie "Ghost in the Shell". W przyszłym roku ukaże się pięć tytułów, m.in. Slayers, Cowboy Bebop, Chobits, Naruto." ... ale jak dotąd brak jest oficjalnego potwierdzenia ze strony JPFu. Tak czy inaczej, ponownie zapraszamy do JFPowej ankiety i do glosowania za wydaniem mangi Slayers w Polsce, by ten powyższy tekst naprawdę się urzeczywistnił!


 
Obrazkowa dyskusja...

2002-11-18 12:00:00

Dostaliśmy właśnie informacje od Marka o istnieniu drugiej listy dyskusyjnej o Slayers, równoległej do naszej, i - jak to pisze sam Mark: "Na tę listę możesz wysyłać grafiki związane ze Slayersami, zarówno znalezione w sieci, jak i własne prace."

A oto odpowiednie adresy:
- Adres listy: slayers_pl-pict@yahoogroups.com
- Zapisanie się: slayers_pl-pict-subscribe@yahoogroups.com
- WWW listy: http://groups.yahoo.com/group/slayers_pl-pict/

Przypominamy także o istnieniu naszej listy:
- Adres listy: slayers_pl@yahoogroups.com
- Zapisanie się: slayers_pl-subscribe@yahoogroups.com
- WWW listy: http://groups.yahoo.com/group/slayers_pl/

Zapraszamy na obie listy! ^^

 
Tylko troszkę nowości..

2002-11-16 16:35:00

Na początek smutna sprawa... nasze forum. Niestety jest popsute... i aktualnie pracujemy nad jego naprawieniem. Niestety admini z Xcomu (serwera, na którym mamy stronę i forum) zignorowali nas i nasze prośby o pomoc w tej sprawie... czyli po prostu nie pomogli, ani nie naprawili uszkodzenia, które powstało w wyniku awarii serwera. Cóż... czas przenieść chyba forum na inny serwer (może ktoś zna dobry darmowy server z obsługą php i sql?). No a teraz już weselsza nowina - otóż na stronę doszła przeolbrzymia masa skórek do WinAmpa... nie dziesięć, nie dwadzieścia... więc ile.. ile? Ano przeszło czterdzieści, dzięki czemu ich całkowita liczba osiągneła rekordową liczbę 48! No to tyle z aktualizacji strony na dzień dzisiejszy... jak w temacie, tylko troszkę nowości.

 
Slayers PL Sub...

2002-11-16 12:00:00

Po raz pierwszy możliwość zobaczenia Slayers w Polsce w pełnej krasie i okazałości! Pierwszorzędna i krystaliczna jakość obrazu pochodząca wprost z DVD oraz niesamowita potęga i finezja cyfrowego dźwięku emanująca Dolby Digital! Całość dopełnia niesamowicie bliskie oryginałowi polskie tłumaczenie stworzone przez nasza redakcję, oparte na naszej wiedzy, doświadczeniu i znajomości serii. Ujawniamy ukryte do tej pory i nieznane Wam wątki i tajemnice, przeróżne dowcipy... i inne rzeczy pominięte lub zatracone w tłumaczeniu emitowanym na antenie stacji RTL7 (TVN7), a obecne w oryginale. Teraz składając w całość te wszystkie dobrodziejstwa otrzymujemy istna żyletę pod każdym względem! Co tu dużo mówić - pierwsze odcinki serii TV, a także trzecia OAVka od dziś są już dostępne.

 
Nowości, nowości :)

2002-10-26 12:00:00

Uff... witajcie po długiej przerwie. Ostatnia aktualizacja była dość dawno temu i pewnie się już bardzo stęskniliście, prawda? Ech... niestety dysk naszego głównego komputera redakcyjnego odmówił dalszej współpracy, a jak to się skończyło, widać było przez ostatnie dni... strona zamarła, a dysk w międzyczasie kompletnie wyzionął ducha. Realizacja niektórych projektów stoi teraz pod znakiem zapytania, między innymi najważniejszego z nich, czyli fansubu Slayers. Na szczęście udało się jakimś cudem zdobyć po jakimś czasie inne urządzenie i dokonać tejże aktualizacji strony. Jest to jednak rozwiazanie typowo prowizoryczne i jesteśmy prawie że uziemieni do czasu zakupu nowego dysku, a to pewnie długo potrwa... No ale dość tych smutnych wiadomości, teraz coś weselszego. Tak więc na pierwszy ogień poszła manga Slayers - prawie wszystkie serie Slayersów, dwanaście tomów przekładających się na prawie 100 megabajtów danych. Co tu dużo mówić - zapraszamy do czytania! Zadowoleni, prawda? No to jedziemy dalej... Doszedł nowy dzwonek do komórki - "Otome no inori" oraz pliki z nagraniami dzwonków, tak więc teraz można sobie ich posłuchać nim się wpisze do telefonu. W dziale z rasami został odnowiony i w pełni podpisany po polsku diagram przedstawiający bogów i Mazoku w świecie Slayers. Podobnie też w dziale z opisem świata, doszedł nowy duży skan przedstawiający hierarchię władzy wśród Mazoku, oraz rysunek ilustrujący cztery wymiary - oczywiście również z polskimi podpisami. Na zakończenie doszły opisy dwóch płyt kompaktowych. Pierwsza to Sound Bible II, druga zaś to "Slayers Treasury VOX". Zapraszamy do lektury ich recenzji.

 
   
  Kopiowanie materiałów ze strony bez wiedzy i zgody autorów zabronione!
Strona http://slayers.wszechbiblia.net jest częścią portalu Wszechbiblia.NET
© 2000 - 2010 Wszechbiblia Slayers & Wszechbiblia.NET

Strona wygenerowana w: 0.95175300 1276788911
Slayers Copyright (c) 1989- 2010 Hajime Kanzaka / Rui Araizumi /
Kadokawa Shoten / TV TOKYO / SOFTX / Marubeni
 

Valid XHTML 1.0 Strict    Valid CSS!