Wszechbiblia Slayers

Księga gości  Księga gości Lista dyskusyjna  Lista dyskusyjna Forum  Forum
Redakcja  
News  
Artykuły  
Konkursy
Intro
Manga
Anime
Powieści
Postacie
Magia
Opis świata
Chronologia
Slayers Fight
Gdzie kupić
Seiyuu
Fanfiki
Fanarty
Fanmanga
Audio
Galeria
Cosplay
Dodatki
Inne
Gry
Linki
News
              
     
   

Archiwum


 


 
Napisy do Slayers Return

2002-08-31 12:00:00

Właśnie dostaliśmy takiego maila: "Witam! Chciałam wam przysłać moje tłumaczenie Returna. Ale uwaga, żebyście nie pospadali z krzeseł po obejrzeniu tego, od razu mówię, zaklęcia bardzo mi się pomyrdały i wyszły żałośnie. To by było wszystko. Narka! - Balbina " Tak więc zamieszczamy na stronie to tłumaczenie, nadesłane przez naszą Czytelniczkę. Dziękujemy.

 
Dzisiaj znów coś nowego

2002-08-28 12:00:00

W dziale "Inne" kolejne nowe rzeczy - tym razem są to zdjęcia figurek postaci ze Slayersów. Kolejną nowościa na dziś są kolejne galerie z cosplayami. Skoro już jesteśmy przy galeriach, to powiększeniu także uległa liczba tapet... Uff... to jeszcze nie wszystko: na deser nowe fanmangi: "Reveal", "Cureless" i "Chaotic".

 
A jednak aktualizacja!

2002-08-22 12:00:00

Miało nie być aktualizacji strony, a tu jednak jest... nie gniewajcie się, że to zrobiłem ;) Swego czasu prosiliście o "Otome no Inori", więc korzystając z wolnego czasu, podłączyłem video pod komputer i proszę - filmik już jest. Ponieważ nie wszystkie rzeczy ze Slayersów można zakwalifikować do jakiegoś konkretnego działu lub nie do końca tam pasują, dlatego powstał specjalny dział "Inne", na którego łamach pojawiać się będą różne rzeczy związane ze Slayersami. Można tam znaleźć Slayersowe melodie do telefonów komórkowych, nuty i tabulatury. Kolejnym nowym działem jest galeria ze zdjęciami, na których fani przebierają się za swoją ulubioną postać ze Slayersów . Jak na razie zdjęcia zajmują całe dwie galerie. Jeśli chodzi o dalsze odcinki fansuba, ukażą się one w połowie września, kiedy to nasza ekspertka i tłumaczka Agit wróci do kraju... stety lub niestety pracuje teraz. Jesteśmy też w trakcie negocjacji, mającej na celu uzyskanie dość pojemnego serwera na Slayersowe multimedia.


 
Lina w... FMP

2002-08-22 12:00:00

Ot taka ciekawostka - oglądając ostatnio anime "Full Metal Panic" natknąłęm się na zamieszczone obok ujęcie. A cóż w nim takiego specjalnego? Jak można zauważyć, na okładce pisma "Dragons Magazine" (istniejącego naprawdę), możemy uświadczyć postać Liny - pewnie twórca tego anime lubił Slayers, umieszczając w swoim serialu tę postać, kto wie. :)

 
Forum znów działa!

2002-08-09 12:00:00

Uff... właśnie przebrnęliśmy przez małą awarię serwera, która na nieszczęście pociągnęła za sobą uszkodzenie naszego forum, jednak dzięki szybkiej i sprawnej reakcji oraz fachowej pomocy Damiana Lipskiego z portalu xcom, na którym znajduje się nasza strona, powyższa usterka została rozpoznana i usunięta, a tym samym wszystko już działa jak należy.

 
Kiedy coś nowego?

2002-08-09 12:00:00

Zapewne się zastanawiacie, kiedy kolejne aktualizacje strony, a tym samym nowe teksty, pliki, fanfiki, fanarty? Jakby na to nie patrzeć, z jednej strony mamy teraz wakacje i czas odpoczynku dla wszystkich, także i dla redakcji, bo kiedyś przecież musimy odpocząć, prawda? Z drugiej strony niektórzy z nas teraz ciężko pracują, tak więc nie każdemu dany jest odpoczynek... sami wiecie, nie ma to jak wakacyjna praca. Więc, jak widać, nowości zaczną się pojawiać dopiero po okresie wakacyjnym. Jeśli zaś chodzi o fanfiki to nie martwcie się, nigdzie nie zaginęły i mamy je wszystkie, jednakże w pewien sposób stały się dla nas malutkim problemem, ponieważ do naszej redakcji przyszła ich tak dużo (za co gorąco dziękujemy wszystkim autorom ^^), że aktualny system nimi zarządzający okazał się mało wydajny i przy takiej ich lawinie po prostu dodawanie kolejnych prac na stronę stało się przysłowiową syzyfową pracą. W związku z tym jest opracowywany nowy mechanizm zamieszczający fanfiki na stronie... i jeśli tylko uda nam się osiągnąć zamierzony efekt, nowe fanfiki będą się ukazywać o wiele szybciej w stosunku do obecnego systemu, a i nam dużo łatwiej będzie nimi zarządzać. Tak więc do zobaczenia po wakacjach!

 
Wakacji nadszedł czas...

2002-07-15 12:00:00

Jako że mamy już od jakiegoś czasu wakacje, nadeszła pora, by i redakcja zrobiła sobie dłuższy urlop, w związku z czym nie ma co się spodziewać jakichkolwiek aktualizacji przez najbliższe 3 tygodnie. A po naszym powrocie spodziewajcie się tak jak zwykle masy nowości na stronie. Do zobaczenia!

 
Troszkę nowości

2002-07-08 12:00:00

No.. nareszcie trochę do przodu. Kłopoty sprzętowe zostały częściowo zażegnane - nie do końca niestety, ale dobre i to, dzięki czemu znów działamy. Na początek obiecana ostanio recenzja Slayers Premium ruszyła - na razie niewiele, ale to zawsze coś. Przebudowany został lekko dział "Intro - Anime" i od razu został poszerzony o okładki kaset VHS serii TV, NEXT oraz TRY. Poza tym trwają prace nad polskim fansubem pierwszej serii telewizyjnej "Slayers TV", Oav "Slayers Special" oraz... najnowszego filmu kinowego, czyli "Slayers Premium"! Przygotowania do tego przedsięwzięcia trwały bardzo długo i wymagały też sporych nakładów czasowych, jak i finansowych... na szczęście wszystko idzie po dobrej myśli i możemy zaprezentować pierwsze efekty naszej pracy. Uruchomiliśmy także nowe forum dyskusyjne, na razie jest w fazie testowej - w związku z tym prosimy Was o komentarze i uwagi na jego temat. Na zakończenie zapraszamy do obejrzenia czterech nowych fanartów nadesłanych przez Marutę (3) i Divę (1). Na nowe fanfiki jeszcze troszkę będziecie musieli poczekać... cierpliwości :)

 
DOJIcon 3

2002-06-30 12:00:00

Otrzymaliśmy właśnie informacje o nadchodzącym konwencie wraz z prośbą o ich zamieszczenie na stronie, tak więc przychylamy się do niej i oto szczegóły:
"Termin: 7 - 8 września 2002 (sobota i niedziela) Miejsce: Kraków - Młodzieżowy Dom Kultury im. A. Bursy, os.Tysiąclecia (dojazd: autobusy 128, 129, 139, 152, 501, 502, 511 do przystanku Wiślicka) Planowane atrakcje: projekcje anime po polsku (sala kinowa + dwie sale projekcyjne), konkursy (także cosplay, karaoke i rysunkowy), manga room, panele, giełda. Czas trwania: od 9:00 (sobota) do 17:00 (niedziela). Cena wejściówki: 15 zł (pierwszy dzień), 25 zł (dwa dni). Ilość miejsc: 400. Do dyspozycji konwentowiczów bufet i miejsca do spania (konieczny własny śpiwór i karimata). Stoiska fanowskie: płatne 10 zł (jeden dzień) lub 15 zł (dwa dni), fanziny: wstęp wolny - obowiązkowa rezerwacja wszystkich stoisk (tel.: 505496128). Osoby niepełnoletnie chcące pozostać na noc muszą okazać pisemną zgodę rodziców. Wszelkie informacje i rezerwacja stoisk pod nr tel.: 505496128" - Alqua

 
Odnośnie fanartów

2002-06-30 12:00:00

Dział "Artykuły" powiekszył się o nową rubrykę pt. "Kącik młodego redaktora", na której łamach zagościł pierwszy tekst nadesłany przez jednego z naszych Czytelników. A oto jego fragment:
"Obecnie w naszym kraju a raczej w naszym polskim światku anime i mangi wiele się dzieje. Coraz więcej japońskich kreskówek jest emitowanych w telewizji, coraz łatwiej nabyć też komiksy z kraju kwitnącej wiśni (co miedzy innymi jest zasługą mojego ulubionego wydawnictwa "Waneko", której głównym kryterium jest wydawanie dobrych tytułów, a nie wydawanie tytułów na których da się zarobić). Ponieważ rzeczy te są coraz łatwiej dostępne, wielu ludzi coś tworzy. Twórczością ukrywającą się pod tajemniczym słowem "coś" może być fanart, fanzin, fanfik, fancośinnego. O ile nie da się podać jakiś konkretnych zasad dotyczących tworzenia fanzinu".


 
   
  Kopiowanie materiałów ze strony bez wiedzy i zgody autorów zabronione!
Strona http://slayers.wszechbiblia.net jest częścią portalu Wszechbiblia.NET
© 2000 - 2010 Wszechbiblia Slayers & Wszechbiblia.NET

Strona wygenerowana w: 0.21614500 1276788884
Slayers Copyright (c) 1989- 2010 Hajime Kanzaka / Rui Araizumi /
Kadokawa Shoten / TV TOKYO / SOFTX / Marubeni
 

Valid XHTML 1.0 Strict    Valid CSS!