Wszechbiblia Slayers

Księga gości  Księga gości Lista dyskusyjna  Lista dyskusyjna Forum  Forum
Redakcja  
News  
Artykuły  
Konkursy
Intro
Manga
Anime
Powieści
Postacie
Magia
Opis świata
Chronologia
Slayers Fight
Gdzie kupić
Seiyuu
Fanfiki
Fanarty
Fanmanga
Audio
Galeria
Cosplay
Dodatki
Inne
Gry
Linki
News
              
     
   

Archiwum


 


 
A może by tak koszulkę?

2002-03-17 12:00:00

Czemu nie! I do tego własnoręcznie malowaną! Tylko jak taką zrobić? Co do tego celu potrzeba? Jakich przyborów użyć? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w dwóch szczegółowych artykułach, przygotowanych przez Toriego, opisujących dokładnie krok po kroku proces wykonania oraz użyte do tego celu materiały. Pierwszy z nich to dokładny opis wykorzystanych przyborów, szereg porad oraz wiele ciekawych i cennych rad, wraz z dokładnym opisem przebiegu prac nad projektem. Drugi z nich jest bogato ilustrowanym tekstem przedstawiającym po kolei (można nawet powiedzieć, że na żywo) proces twórczy z odpowiednimi komentarzami do nich. Zainteresowani? Pewnie tak - bo jest to naprawdę godna przeczytania oraz poświęcenia paru chwil uwagi publikacja i przyda się nie tylko chętnym w sprawdzenia swoich sił w tworzeniu opisywanych w artykułach koszulek, ale również zawarte są w nim cenne rady i wskazówki, które spokojnie można wykorzystać choćby przy malowaniu fan-artów. Zapraszamy do działu Artykuły.

 
No i są trzy dychy, alleluja!

2002-03-17 12:00:00

No i stało się. Magiczna bariera 30 tysięcy odwiedzin została przekroczona... ech, aż mi się na wspominki zebrało. Wielkie dzięki dla wszystkich odwiedzających, fikopisarzy, fanartystów, chatomaniaków, forumodziałaczy, guestbookowców - po prostu wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób odcisnęli łapkę na treści strony! Ta ładna trzydziestka w górnym rogu działa naprawdę mobilizująco :)...
Jak retrospektywy, to retrospektywy - jest znakomita okazja ponudzić Was co, jak i kiedy - stronka zaczęła funkcjonować 13 września 2001, chociaż jej zapowiedź można było ujrzeć sporo ponad rok wcześniej - jak dobrze się poszuka, to można ją znaleźć - to samo miało miejsce z zarezerwowaniem adresu www.slayers.prv.pl (co wielu osobnikom podziałało na nerwy - sorry guys!)... co jeszcze... pewno niektórzy z Was pamiętają jeszcze pierwszy layout - kiedy to Wszechbiblia zwana była powszechnia "tą białą stroną" :) Potem nadeszły lepsze czasy i - znany juz szerszej zapewne gromadce - layout BrollySana (tym razem była to "ta szara strona") z dodanym dynamicznym ;) logo... W końcu nastąpiło to, czego efekty podziwiacie dziś - "ta niebieska strona" by Martin. Nie ma to jak ewolucja.
Wszechbiblia przeżyła tez mały atak terrorystyczny. No. Ale przeżyła. Efekty terroru utrzymały się tak naprawdę przez jakieś kilka godzin. Cóz, można założyć że była to dość specyficzna oznaka zainteresowania się stroną ;)... Co do redakcji... to redakcja jest szczupła. Waży po 50 kg. A tak serio - na początku nad Wszechbiblią męczyłam się sama, obecnie męczą się dwie osóbki - złowieszcze duo Agit & Martin.
Co będzie dalej? Dalej bedzie lepiej! :)
Dzięki raz jeszcze i umawiamy się na szampana (bezalkoholowego) przy 50 tysiącach na liczniku! :)

 
Doujnshi atakuje...

2002-03-15 12:00:00

A cóż to? - pewnie spytacie. Jest to po prostu japońskie określenie dla fanmangi - czyli mangi rysowanej przez fanów - a dzisiejsza aktualizacja stoi pod znakiem doujnshi, dla wielbicieli których mamy kolejną, zapewne pasjonującą, lekturę - tym razem jest to kolejne 30 stron "Slayers Hamlet" w wersji angielskiej, oraz 62 strony polskiego tłumaczenia. Doszło także zestawienie postaci z tej mangi, tak więc można zobaczyć jakiej postaci jaka rola przypadła w tym przedstawieniu. Również tam można ujrzeć projekty kostiumów, w które zostali odziani nasi bohaterowie. No... dość już o Hamlecie, teraz czas na coś w zupełnie innych klimatach... lekki powiew romantyzmu, Lina i Gourry w przepięknie narysowanej mandze. Jeśli już czujecie się zachęceni, zajrzyjcie do działu Fanmanga, w którym, jak już pewnie zauważyliście, są także zapowiedzi kolejnych tytułów, które już niebawem ukażą się na łamach Wszechbiblii. Bądźcie czujni!

 
Ach te nowości...

2002-03-08 12:00:00

Kolejne nowości, a tych nigdy nie za wiele - co tym razem? A sporo. No to zaczynamy! Na pierwszy rzut oka widać nowe okienko z przemykającymi od czasu do czasu najważniejszymi nowinkami ze strony i innymi ważnymi informacjami, oraz tuż obok - trzy zgrabne obrazki ze Slayersów, które będą co jakiś czas zmieniać się na inne. Idźmy dalej - opis świata wzbogacił się właśnie o mapę przedstawiającą główny subkontynent z ponaznaczanymi krajami oraz co ważniejszymi miejscami - teraz już będzie wszystko jasne, gdzie znajduje się miasto Atlass albo Saillune. Do działu z seiyuu doszła ciekawa fotografia przedstawiająca osoby, które użyczyły swojego głosu bohaterom Slayersów - miedzy innymi: Megumi Hayashibara (Lina), Akira Ishida (Xellos), Hikaru Midorikawa (Zelagadiss) - po prostu same sławy!. Ruszył dział Audio, w którym znalazło się na dobry początek 26 utworów w midi. Na samo zakończenie, będące swoistym deserem, rusza dział fanmanga, a w nim pierwsze 36 stron legendarnego i absolutnego hitu - "Slayers Hamlet"!. Uff... to tyle na dziś :)

 
Informacje wprost do Ciebie!

2002-03-08 12:00:00

Miła niespodzianka - macie do dyspozycji sympatyczny serwis - Wszech Letter™! (mam nadzieję że sama urocza nazwa skusi Was do skorzystania z jego niewątpliwych zalet!) Po zapisaniu się, wprost do Twojej skrzynki docierać będzie gazetka-biuletyn informacyjny, zredagowany równie profesjonalnie, bezbłędnie i cudownie jak Wszechbiblia ;) (skromność to jest to ;))... a tak na serio - mogę zagwarantowac, że nie będzie to przepełniony suchymi faktami o aktualizacjach cykl maili, a raczej cos na kształt serwisu ciekawostek i nowinek, łączący w sobie przypomninanie o tym, co też nowego i ciekawego zobaczyć możecie na samej stronie. Zainteresowani? Gdzieś u góry na pewno rzucił się Wam w oczęta napis Informator (który zresztą pomrugał do Was zalotnie w razie jakby jednak nie został zauważony... oczarowani?) - zaprowadźcie w jego okolice Wasz kursor, pojawi się okienko - żadna filozofia, wpiszcie swój adres e-mail i voila. Co tu dużo mówic - zapisz się już dziś, a bedziesz zawsze na bieżąco!

 
Wszystkiego naj..

2002-03-08 12:00:00

Wszystkim czytelniczkom Wszechbiblii składam z okazji dnia Kobiet gorące buziaki i życzenia: zdrowia, szczęścia, pogody ducha, powodzenia u facetów oraz spełniania najskrytszych marzeń! Niech wszystko dzisiaj układa się po Waszej myśli i żeby każdy szary dzień był dla Was równie miły, jak ten!

P.S. A już tak prywatnie - przesyłam moc całusów dla Agit :-*

 
Nieco nowinek...

2002-03-02 12:00:00

...i to niebagatelnie, coś nowego pojawiło sie tu i ówdzie. Dostępne są działy Postacie i Rasy (w tym pierwszym nowy i uzupełniony opis Liny), są też 4 nowe tapetki [» Galeria #02] (obowiązkowo!), spis odcinków (w Intrze) oraz gdzieniegdzie miłe dodatki ułatwiające nawigację. Ach tak, w poszczególnych działach jest też dostęp do starych materiałów (dla tych co życ bez nich nie mogą), które to będą sukcesywnie przenoszone i przeszlifowywane - zatem wszelakie łzy zbędne, chyba ze to łzy radości ;)...
Ucieszy Was też pewnie nowy fik princess_Amelii, czyli kolejna część niewątpliwego hitu I Nastał Chaos (już czwarty raz nastaje!)... w kolejce czeka nie mniejszy bestseller Red Priest Rezo, czyli Sayonara My Friends, cierpliwości zatem!

 
Ile nas na czacie i stronie?

2002-02-28 00:00:00

No dobra... pewnie część z Was zastanawia się, cóż to za mistyczne cyferki pojawiły się tam, hen, w górze... tak, tam przy chatroomie... aha... na prawo... przetrzyj monitor jak nie widać... Nie inaczej, sprawa jest jasna - to bardzo przydatne i sympatyczne liczniki. Ten przy Chatroomie pokazuje Tobie, drogi Gościu, ile osób przebywa i gaworzy w danym momencie na Chacie (podbij licznik o jeden wchodząc!), a ten przy Mapie Strony to nic innego, jak liczba okreslająca ilość gości przebywających w tej chwili na stronie (przekonaj się, czy Wszechbiblię masz całą dla siebie, czy jesteś akuratnie jednym z tłumu :)). Ta sporawa liczba ponad nimi to rzecz jasna klasyczny licznik odwiedzin, idzie w górę, idzie w górę... Ideę i wykonanie tych cudeniek zawdzięczacie rzecz jasna Martinowi, webmasterowi WszechBiblijki, oraz uprzejmosci Garreta ze strony www.dbz.com.pl.

 
Polska Naga 2002 - konkurs rozstrzygnięty!

2002-02-24 12:00:00

Dokładnie tak - około godziny 17:00 w trakcie trwania panelu o Slayers na szczecińskim konwencie CKM 2002 Winter Special, wyłoniona została osoba zasługująca w pełni na to miano... a właściwie osoby, gdyż jury - złożone z blisko 100 osób - poraził i urzekł śmiech dwóch uczestników i niezdolni byli jednoznacznie stwierdzić, która z nich była bliższa ideałowi... a podobieństwo śmiechów było naprawdę szokujące! W konkursie brało udział 12 (!!!) osób płci takiej i owakiej (mniej więcej pól na pół), z czego tylko jedna - ludzie, słabiutko! - reprezentowana była przez nadesłaną przez siebie pracę. Reszta uczesników to zgłaszający się w nagłym przypływie odwagi uczestnicy konwentu.
Warunki akustyczne konkursu były bardzo dobre. Powiedziałabym nawet, ze _za_ dobre, o czym może swiadczyć fakt, że okropnie boli mnie głowa i dzwoni mi w uszach, a pisze te słowa jakies 20 godzin po zdarzeniu. Do dyspozycji były wielkie, maksymalnie podkręcone głośniki i - a jakże! - mikrofon... efekt był taki, że w kilku przypadkach publiczność wyrywała wtyczkę od mikrofonu w obawie przed uszczerbkiem na zdrowiu, kiedy to uczestnik zbyt wczuwał się w rolę. Prezentacje uczestników słychać było zarówno w sali komputerowej (biedni Tekkenowcy), jak i w kinowej (biedni ci, którzy oglądali Lain...). Nie wiem, jak miała się sprawa z wydostawaniem się odgłosów na ulicę, ale powiem tak: był to parter, okna były otwarte, mikrofon stał 4 metry od okna. Kropka.
Poszczególne prezentacje wzbudzały żywe reakcje publiczności - ogólnie zabawa była przednia, wszystkie krzesła zajęte i masa ludzi tłoczących się przy drzwiach (nie, nie uciekajacych, tylko wchodzących!). Oceniany był stopień podobieństwa do oryginału - każdy był blisko, ale najbliżej - jak stwierdziła publika - byli Sana i Des (zgadzam się absolutnie). Na moje nieszczęście na sam koniec konkursu zmuszono mnie do... hmm... autoprezentacji i chcąc nie chcąc przyszło mi się zaśmiać do mikrofonu... ech. Potega tłumu :P.
Podsumowując: tytuł Polskiej Nagi 2002 przyznany zostaje Sanie, a tytuł Polskiego Nażka 2002 nadany zostaje Desowi! Gratulacje i niech moc śmiechu i czarnej bielizny będzie z Wami!!! Noście tytuł z dumą!!!
Au, moja głowa...

 
Japońskie Walentynki

2002-02-18 12:00:00

Na serwisie Ranime możemy przeczytać ciekawą informację o walentynkach:
"14 lutego - dla wielu dzień jedyny i niepowtarzalny. Wszyscy wiedzą, jak się go obchodzi w Polsce - jakiś kwiatuszek, drobny prezencik. A jak wyglądają Walentynki w Japonii? Otóż japońskie Walentynki wyglądają zupełnie inaczej, niż gdziekolwiek indziej na świecie. Japońskie 14 lutego to święto raczej tylko mężczyzn niż zakochanych par, dlaczego?! Dlatego, że w tym dniu wszystkie kobiety w Japonii wręczają swoim mężczyznom czekoladkowe prezenty :)"

 
   
  Kopiowanie materiałów ze strony bez wiedzy i zgody autorów zabronione!
Strona http://slayers.wszechbiblia.net jest częścią portalu Wszechbiblia.NET
© 2000 - 2011 Wszechbiblia Slayers & Wszechbiblia.NET

Strona wygenerowana w: 0.12575000 1314038951
Slayers Copyright (c) 1989- 2011 Hajime Kanzaka / Rui Araizumi /
Kadokawa Shoten / TV TOKYO / SOFTX / Marubeni
 

Valid XHTML 1.0 Strict    Valid CSS!