Wszechbiblia Slayers

Księga gości  Księga gości Lista dyskusyjna  Lista dyskusyjna Forum  Forum
Redakcja  
News  
Artykuły  
Konkursy
Intro
Manga
Anime
Powieści
Postacie
Magia
Opis świata
Chronologia
Slayers Fight
Gdzie kupić
Seiyuu
Fanfiki
Fanarty
Fanmanga
Audio
Galeria
Cosplay
Dodatki
Inne
Gry
Linki
News
              
     
   

Archiwum


 


 
Z pamiętnika Liny

2001-12-01 12:00:00

Logo zdążyło się 2 razy zmienić od ostatniej aktualizacji - teraz jest coś dla panów. Dziewczyny, don't worry - logo nr 1 wróci, gwarantuję! Oj, aktualizacji całe wieki nie było... pewnie liczycie, ze teraz dorzucę cała masę rzeczy... Ech, no cóż - pewnie jutro tak zrobię - fików czeka całe mnóstwo, ostatnie szlify i umieszczam, jak babcię kocham! Z dodatkowych rzeczy i totalnych niespodzianek - RUSZYŁ DZIAŁ "Z PAMIĘTNIKA LINY" - a co to oznacza w praktyce - można przeczytać sporych rozmiarów opowiadanie Hajime Kanzaki, czyli autora Slayers! "Oto Co Zobaczył Poza Czubkiem Swego Miecza" to historia Gourry'ego z czasów, zanim spotkał Linę. W opowiadaniu kryje się zagadka - a mianowicie _kim jest tajemniczy czarnowłosy mężczyzna_? Jest kilka drobnych wskazówek... spróbujcie zgadnąć sami, a jeśli chcecie się upewnić, czy macie rację, napiszcie do mnie. Może jakiś nagrody będą? W każdym razie jak ktoś zgadnie, proszę bardzo żeby nie pisał tego w księdze gości czy gdzie popadnie - i da innym pogdybać, okej? Dzięki :). W takim razie update dziś skromny - choć opowiadanko jest długie... na razie na świecie przeczytac je mozna w wersjach: japońskiej, angielskiej, chińskiej i polskiej. Dobrej zabawy! (acha - jeszcze coś: szykujcie się na prawdziwą bombę na koniec roku... na razie Sore Wa Himitsu Desu...)

 
Nowy wygląd

2001-11-15 12:00:00

No cóż... Dzisiejszy update widać gołym okiem... na razie tu i ówdzie napotkać możecie jakieś dziwaczne przekierowania albo jeszcze inne cudaczne błedy, ale problemy powinny zniknąć do jutra. Jutro także na wszystkie strony we wszystkich działach zawitają małe sympatyczne obrazki. Acha, panowie - to logo z nagimi męskimi torsami zastepować będzie od czasu do czasu podobne logo z żeńskimi postaciami ze Slayers, więc proszę się nie niepokoić! Co jeszcze nowego? Nowe fanarty, nowe fiki, nowe... no, wszystko nowe... Acha, w pasku z lewej strony niepokoić was może mrugający natrętnie button - no cóż, naciskajac nań możecie oddać głos na Wszechbiblię w czymś takim jak "Manga Toplista" :)

 
Spora dawka nowinek!

2001-11-09 12:00:00

Do działu fanart dochodzi 1 nowy obrazek autorstwa Lightening - a mianowicie śliczny, czarno-biały Valgaav! Do działu Fanfic dochodzą 2 świetne fanfiki: pierwszy autorstwa Katy, drugi autorstwa Ai-Chan. Ponadto nowe mp3 - są to "More than Words". "Stand Up!", "So in The World", BGM "Red Priest Rezo" i zamawiany przez wszystkich "Somewhere"! Wyczyść więc głośniki i zacznij ściągać! MP3 zostały podlinkowane za pozwoleniem Slayers Project - proszę więc o niepodczepianie się do nich na swoich stronach.

 
Już po Smutnym Czwartku...

2001-10-27 12:00:00

Zakończyła się emisja wszystkich trzech serii Slayers... Try pożegnał nas swoim "Somewhere", a każda z postaci snuje swoją własną opowieść... jaką? Pozostawiono to Waszej wyobraźni, drodzy widzowie... Tych, którzy po prostu _muszą_ poznać dalsze losy Liny i całej ferajny, odsyłam na stronę QP/Diany (adres w linkach), gdzie znaleźć możecie krótkie podsumowania powieści Slayers - strona rzecz jasna anglojęzyczna. Co nowego na stronie? Do działu Skany, który zadomowił się w Galerii trafiło 11 nowych skanów (fani i fanki Xellossa powinni znaleźć tam coś dla siebie); sporo nowych fanfików Princess Amelii (padniecie!) oraz Nieśmiertelnego, Niestrudzonego Red Priest Rezo (czyli Lost Saga trwa nadal!). Wkrótce szlify działu Postaci (już nie trzeba się martwić o spoilery) oraz Wprowadzenie. I pamiętajcie - Slayers się skończyło - ale... w sumie... co z tego?

 
Co jak co, ale modlitwy mogą być czasem wysłuchane!

2001-10-14 12:00:00

Nie dość, że na stronę zawitały świeżutkie skany, to na dodatek - zupełnie nagle - ZIPy dają się ściągać bez wcześniejszych oporów! Co to oznacza - MP3 nareszcie AUTENTYCZNIE do wzięcia, podobnie jak pierwszy zeszycik mangi. Tak więc - obowiązkowe działy na dziś to Galeria i Muzyka!!! Rety... a mi już nawet katar ze szczęścia minął. Ano! Nie zapomnijcie też zajrzeć do Kronik LON, gdzie czekają na Was nowe fiki Red Priest Rezo, a także do Fanartów, gdzie doszły PIĘKNE prace Angel! Co za dzień!

 
Ach to tłumaczenie...

2001-09-22 00:00:00

Kiedy piszę te słowa, mam jeszcze mokre oczy i cały czas histerycznie się śmieję - może i Wy popłakaliście się dzisiaj ze śmiechu podczas emisji "Magicznych..."?
Chodzi mi o zdanie, które padło z ust Xellossa, gdy ten opisywał cztery talizmany wzmacniające moc magii ich użytkownika. Cytuję: "Są zrobione z kamienia zwanego Krwią Demona, jak również z Rubinowego Oka, Czarnej Gwiazdy, Błękitu Chaosu i ZDECHŁEJ ŻABY. Stanowią więź Czarnych Władców z Piekłem." Ryczałam bite dziesięć minut. O co chodzi? Talizmany te rzeczywiście zrobione są z Demoniej Krwi (w Encyklopedii znajdziecie tłumaczenie: Demonia Posoka), ale cała reszta to bzdura! Chodzi o to, że każdy z amuletów pozwala czerpać moc od jednego z czterech najpotężniejszych Mazoku; (w Encyklopedii - dział Rasy - dowiecie się o nich więcej) potężniejsza od nich jest jedynie Pani Koszmarów. Są to: Ruby Eye (czyli to nieszczęsne "Rubinowe Oko" - chodzi rzecz jasna o Shabranigdo), Darkstar ("Czarna Gwiazda" - równie potężny jak Shabranigdo, ale żyjący w innym świecie - patrz Encyklopedia - dział Świat), Chaotic Blue (czyli "Błękit Chaosu", również dorównujący Shabranigdo i żyjący w jeszcze innym świecie) oraz Death Fog... I ten nieszczęsny, wszechmocny Mazoku - Death Fog, Pan Zniszczenia Niosący Śmierć Na Swej Drodze został przez Mazoku z RTL7 (:P) przeinaczony na Zdechłą Żabę! Zamiast "Death Fog", czyli "Mgła Śmierci", ktoś usłyszał "Dead Frog" - "ZDECHŁA ŻABA". To przekręt na miarę "Groch, Fasola" z Sailorek (ktoś pamięta? Zamiast "Beam", czyli promień, zrobili "Bean", czyli fasola...) Poza tym niemożliwe jest ZROBIĆ amulety Z Władców Czterech Domen... To znaczy, że Lina ma na nadgarstku Shabranigdo, a na szyi np. Darkstara? Pewnie na pasie nosi Wielkiego Pana Zdechłą Żabę... Podsumowanie: Amulety te czerpią moc od czterech Mazoku: Rubinowookiego Shabranigdo, Czarnej (Ciemnej, Mrocznej) Gwiazdy, Błękitu Chaosu i Mgły Śmierci. To nie są składniki talizmanów, tylko źródła ich mocy. Nie ma tam też żadnych płazów, możecie mi wierzyć! Dodatkowa informacja - w powieściach każdy z czterech amuletów miał inny kolor!

 
Wszechbiblia otwiera podwoje...

2001-09-13 12:00:00

No to ruszamy! ^^

 
   
  Kopiowanie materiałów ze strony bez wiedzy i zgody autorów zabronione!
Strona http://slayers.wszechbiblia.net jest częścią portalu Wszechbiblia.NET
© 2000 - 2011 Wszechbiblia Slayers & Wszechbiblia.NET

Strona wygenerowana w: 0.13067800 1314843714
Slayers Copyright (c) 1989- 2011 Hajime Kanzaka / Rui Araizumi /
Kadokawa Shoten / TV TOKYO / SOFTX / Marubeni
 

Valid XHTML 1.0 Strict    Valid CSS!