Wszechbiblia Slayers

Księga gości  Księga gości Lista dyskusyjna  Lista dyskusyjna Forum  Forum
Redakcja  
News  
Artykuły  
Konkursy
Intro
Manga
Anime
Powieści
Postacie
Magia
Opis świata
Chronologia
Slayers Fight
Gdzie kupić
Seiyuu
Fanfiki
Fanarty
Fanmanga
Audio
Galeria
Cosplay
Dodatki
Inne
Gry
Linki

Opis świata

Świat Kultura Geografia  
     
   
Państwa, miasta, miasteczka i wsie.Przygody Liny mają miejsce na obszarze rozmiarem bliskim Europie. Ziemie te podzielone są na państwa - cesarstwa, księstwa, a głównie królestwa [» mapa tutaj] - nie mające jednak sztywno wytyczonych granic.

Stolice są bowiem otoczone wianuszkiem dużych miast, połączonych z innymi sporymi metropoliami siecią dróg, przy których mieszczą się liczne miasteczka i wioski. Oznacza to, że z dala od szlaków znajdują się niezamieszkane lasy i góry, albo tereny, na których niemożliwym jest rozpisanie granic.

Ludzie określają więc swoją przynależność mniej więcej tak: "Mój kraj rozpościera się aż do tej góry". Przybyszów - jeśli już identyfikuje się ich i kontroluje - to raczej na granicach miasta, nie kraju, ale z reguły bez barier można przemieszczać się od miasta do miasta.
   

Miejsca ważne dla fabuły.

Zefielia

miejsce narodzin Liny. Nie wiedzieć czemu państwo to obfituje w 'bohaterów' i 'ludzi-legendy' - wielu sławnych i zasłużonych pochodzi właśnie z Zefielii. Skrytobójcy i szpiedzy wysłani do tego kraju nigdy nie powracają do zleceniodawcy - mówi się też, że sam Rycerz Cephieda pracuje właśnie tam jako... kelnerka. Kraina ta wydaje się być idealną do kształtowania silnych ludzi.

Góry Kataart

Pierwotnie 'święte szczyty' chronione przez Smoka, Dzierżyciela Wody, ale po Bitwie Zmartwychwstania Króla Demonów przekształcona została w bazę operacyjną dla Demoniego Króla Północy. Żyją tam też - i tylko tam - Smoki Dimos.

Siedziby podległych Shabranigdo

Phibrisio, Władca Piekieł, zamieszkuje Pustynię Destrukcji - teren na wschód od Gór Kataart. Na zachodzie, w Morzu Demonów, rezyduje Delfin Głębin. Domeną Nadbestii Zellas Metallium jest leżąca na południu Wyspa Wilczej Hordy. Dynast Grauscherra na swoją siedzibę wybrał Biegun Północny.   

Mapa subkontynentu ze świata Slayers.


"Mapa świata Slayers" by Martin
Lokalizacje:

1. Atlass
2. Sairaag
3. Saillune
4. Mane
5. Vezendy
6. Gyria
7. Góra Smoka
8. Bezeld
9. Solaria
10. Telmoord
11. Krimzon
12. Zefielia
13. Łańcuch
      Kataart   
  Kopiowanie materiałów ze strony bez wiedzy i zgody autorów zabronione!
Strona http://slayers.wszechbiblia.net jest częścią portalu Wszechbiblia.NET
© 2000 - 2010 Wszechbiblia Slayers & Wszechbiblia.NET

Strona wygenerowana w: 0.74800200 1276774138
Slayers Copyright (c) 1989- 2010 Hajime Kanzaka / Rui Araizumi /
Kadokawa Shoten / TV TOKYO / SOFTX / Marubeni
 

Valid XHTML 1.0 Strict    Valid CSS!