Wszechbiblia Slayers

Księga gości  Księga gości Lista dyskusyjna  Lista dyskusyjna Forum  Forum
Redakcja  
News  
Artykuły  
Konkursy
Intro
Manga
Anime
Powieści
Postacie
Magia
Opis świata
Chronologia
Slayers Fight
Gdzie kupić
Seiyuu
Fanfiki
Fanarty
Fanmanga
Audio
Galeria
Cosplay
Dodatki
Inne
Gry
Linki

Opis świata

Świat Kultura Geografia  
     
   

Świat spoczywający na powierzchni Morza Chaosu.


Nikt dokładnie nie wie, kiedy powstało Morze Chaosu - nie ma człowieka ani żadnej innej istoty zdolnej podać chociażby orientacyjny wiek tego źródła wszechrzeczy. Z Morza Chaosu wyłaniają się cztery Filary - na jednym z nich rozgrywa się historia przedstawiona w Slayersach (akcja innej pracy Hajime Kanzaki, Lost Universe, toczy się na innym z Filarów, z zupełnie odmiennymi, futurystycznymi realiami, ale wspólnymi postaciami - chociażby Mroczną Gwiazdą czy Vorfeedem.) Do czasu zgładzenia Phibrisio, Pana Piekieł, część świata, w której mają miejsce przygody Liny, odcięta była od reszty lądów i oceanów przez specjalne pole siłowe, zdolne uwięzić nawet Bogów. Informacji na temat "zewnętrznego świata" nie ma za wiele, więc wszelkie przytoczone tu wiadomości tyczyć się będą światopoglądu i wiedzy ludzi zamieszkujących wnętrze bariery.

   

Istnienie Bogów i Mazoku


Każdemu Filarowi przyporządkowany jest zarówno Boski Władca, jak i Demoni Lord. Bóg, chroniący świat swego filara, i Demon, pragnący przejąć nad tym światem kontrolę, stanowią siły zupełnie przeciwnych biegunów, ale o równoważnej mocy. W świecie Liny, zarówno Bóg, jak i Demon polegli w walce między sobą, nie wyłoniwszy zwycięzcy. Mimo to żaden z nich nie zginął naprawdę - zostawili po sobie jakieś swoje fragmenty - to właśnie one tworzą rasy Mazoku, demonów i Shinzoku, potomków Boga.   

Jaką wizję świata przedstawia Wszechbiblia?


W świecie Slayersów istnieje coś takiego, jak Wszechbiblia (Clair Bible). Pierwotnie tworzyła ją wiedza Smoka, Dzierżyciela Wody, trwająca niezmiennie w kolebce innego wymiaru nawet po jego pokonaniu. Najprościej mówiąc, jest to olbrzymia baza danych o świecie. Z tego też powodu Wszechbiblia nie jest w stanie odpowiedzieć na pytania w stylu "Kto o czym myśli?", ale potrafi odkryć jakąkolwiek informację znaną Bogom. Jeden z przekazów Wszechbiblii sugeruje, że Morze Chaosu jest nie tyle "miejscem", co "istotą". Znaczyłoby to tyle, że Filary i równocześnie światy są tylko małymi częściami Morza Chaosu...

 
Rys: Wiele światów

   
  Kopiowanie materiałów ze strony bez wiedzy i zgody autorów zabronione!
Strona http://slayers.wszechbiblia.net jest częścią portalu Wszechbiblia.NET
© 2000 - 2010 Wszechbiblia Slayers & Wszechbiblia.NET

Strona wygenerowana w: 0.86307500 1276774300
Slayers Copyright (c) 1989- 2010 Hajime Kanzaka / Rui Araizumi /
Kadokawa Shoten / TV TOKYO / SOFTX / Marubeni
 

Valid XHTML 1.0 Strict    Valid CSS!