Wszechbiblia Slayers

Księga gości  Księga gości Lista dyskusyjna  Lista dyskusyjna Forum  Forum
Redakcja  
News  
Artykuły  
Konkursy
Intro
Manga
Anime
Powieści
Postacie
Magia
Opis świata
Chronologia
Slayers Fight
Gdzie kupić
Seiyuu
Fanfiki
Fanarty
Fanmanga
Audio
Galeria
Cosplay
Dodatki
Inne
Gry
Linki

Audio

Płyty Midi Teksty  
 
Teksty piosenek

Natomiast tu znajdziecie muzykę w formacie MIDI

  Lista płyt CD Audio z muzyką ze Slayers
   
Wstęp

Slayers to muzyka, muzyka to Slayers... To anime wydaje się mieć nieskończoną liczbę utworów z nim związanych!!! Masa albumów, fantastyczne BGMy (BackGround Music - czyli muzyka w tle), świetne piosenki! Z piosenkami w Slayers związane są nierozłącznie dwie osoby - Megumi Hayashibara (która jest też seiyuu Liny [»]) i Masami Okui (która seiyuu nie jest, ale za to jest bardzo znaną piosenkarką). Te dwie panie nagrały znakomitą większość utworów do albumów ze "Slayers" w nazwie - kilka także w duecie. Po parę utworów na swoim koncie ma też każdy seiyuu co ważniejszych bohaterów (Gourry, Amelia, Martina, Xelloss...)

Acha, proszę nie mylić muzyki ze Slayers z muzyką zespołu "Slayer" ;), są to dwie różne rzeczy (no niemożliwe!). W Slayersach mamy sympatyczny pop (i tu wielu uśmiechnie się z politowaniem). Powiem jedno - przez długi, długi czas słuchałam praktycznie TYLKO muzyki ze Slayers. Po tym długim, długim czasie wpadło mi w ręce kilka kawałków "klasycznego" j-popu, takich niezwiązanych z żadnym anime. I co? Powiem tak - pop, który reprezentuje Slayers, jest BARDZO wysokich lotów, i mam powody, by tak sądzić! Po pierwsze - nie słychać w nim jakiś dziwnych plumkań na elektronicznych cymbałeczkach, tylko normalne, zdrowo brzmiące instrumenty, i to w dużych ilościach. Po drugie - kompozycje, których da się słuchać bez zażenowania (zwłaszcza u Hayashibary). Po trzecie - wokal (tu powiem tylko: Hayashibara i Okui. Starczy.). Po czwarte... co ja tu będę gadać, jeszcze bym mogła "po dziesiąte" wymieniać... Ludzie zrażeni do j-popu! Przystańcie na chwilkę i posłuchajcie!
   
Gdzie kupić płyty?

Jeśli spodobała Ci się jakaś płyta i chciałbyś ją zakupić, sporządziliśmy listę sklepów internetowych wraz z ich krótkim opisem [» klik].

   
  Kopiowanie materiałów ze strony bez wiedzy i zgody autorów zabronione!
Strona http://slayers.wszechbiblia.net jest częścią portalu Wszechbiblia.NET
© 2000 - 2011 Wszechbiblia Slayers & Wszechbiblia.NET

Strona wygenerowana w: 0.63453700 1315430657
Slayers Copyright (c) 1989- 2011 Hajime Kanzaka / Rui Araizumi /
Kadokawa Shoten / TV TOKYO / SOFTX / Marubeni
 

Valid XHTML 1.0 Strict    Valid CSS!